OMC Industry Co.Limited 86-755-2916-3551 sales@omcftth.com
LC - SC  Mode Conditioning Fiber Optic Patch Cables Cord  MCP Customized Length Long Life span

LC - Sc τρόπου ρυθμίζοντας οπτικών ινών μπαλωμάτων καλωδίων μακράς διαρκείας έκταση μήκους σκοινιού προσαρμοσμένη MCP

  • Υψηλό φως

    ευθύγραμμος οπτικός εξασθενητής

    ,

    Μεταβλητή οπτικής παραμόρφωσης χρονισμού

  • Υποχωρητικός με
    IEEE 802.3Z
  • Μήκος
    Προσαρμοσμένο μήκος (1m/2m/3m….)
  • Χαμηλή απώλεια εισαγωγής
    ≤ 0.30dB (ανώτατο)
  • Διαθέσιμος με
    OM1, OM2, OM3, OM4
  • Τόπος καταγωγής
    Κίνα
  • Μάρκα
    OMC
  • Πιστοποίηση
    ROHS and ISO
  • Αριθμό μοντέλου
    MCP σκοινί μπαλωμάτων οπτικών ινών
  • Ποσότητα παραγγελίας min
    5pcs
  • Συσκευασία λεπτομέρειες
    PE τσάντα

LC - Sc τρόπου ρυθμίζοντας οπτικών ινών μπαλωμάτων καλωδίων μακράς διαρκείας έκταση μήκους σκοινιού προσαρμοσμένη MCP

LC - Sc τρόπου ρυθμίζοντας οπτικών ινών μπαλωμάτων καλωδίων μακράς διαρκείας έκταση μήκους σκοινιού προσαρμοσμένη MCP
 
Το ρυθμίζοντας σκοινί μπαλωμάτων τρόπου (MCP), επίσης γνωστό ως σκοινί μπαλωμάτων έναρξης Gigabit, χρησιμοποιείται στο μακρών κυμάτων μεγάλης απόστασης μετατροπέα το (GBICs) διεπαφών Gigabit (LX/LH) με την πολλαπλού τρόπου ίνα. Χωρίς χρησιμοποίηση MCP, τα πολλαπλάσια σήματα παράγονται όταν μια singlemode έναρξη λέιζερ στο κέντρο μιας πολλαπλού τρόπου ίνας. Αυτό θα οδηγούσε στη διεύρυνση σφυγμού ή τα διαφορικά πρότυπα αποτελέσματα του (DMD) καθυστέρησης που υποβιβάζουν το τροπικό εύρος ζώνης του καλωδίου ινών και περιορίζουν την έκταση συνδέσεων (η απόσταση μεταξύ της συσκευής αποστολής σημάτων και του δέκτη) για τη λειτουργούσα εφαρμογή Gigabit. MCP παρέχει έναν ενιαίο τρόπο όφσετ στο σημείο συνδετήρων πολλαπλού τρόπου ινών που εξαλείφει την επίδραση DMD με την προώθηση του ενιαίου λέιζερ τρόπου στον πολλαπλού τρόπου πυρήνα σε ένα διευκρινισμένο όφσετ.
Πρότυπα κατασκευών και προμηθειών OMC και μήκος 50/125,62.5/125 συνήθειας και ισοδύναμα σκοινιά μπαλωμάτων οπτικών ινών τρόπου cOem ρυθμίζοντας για τις εφαρμογές 1000BASE-LX/LH Gigabit Ethernet (μακροχρόνιο μήκος κύματος 1300nm) που εγκαθίστανται στις υπάρχουσες πολλαπλού τρόπου εγκαταστάσεις καλωδίων. Βοήθεια αυτών των η εξειδικευμένη σκοινιών αποφεύγει τα διαφορικά αποτελέσματα καθυστέρησης τρόπου (DMD) που μπορούν να εμφανιστούν όταν λειτουργούν οι μακροχρόνιες ενότητες πομποδεκτών κυμάτων και στα single-mode και πολλαπλού τρόπου μήκη κύματος. Και είναι διαθέσιμοι με τους συνδετήρες FC, ST, Sc, LC και ΑΜ-RJ.
 
Πώς το ρυθμίζοντας καλώδιο τρόπου λειτουργεί
Η ανάγκη για αυτό το ρυθμίζοντας σκοινί μπαλωμάτων οπτικών ινών οφείλεται στη single-mode φύση έναρξης ο-LX ή των μακρών κυμάτων ενοτήτων πομποδεκτών (1300nm) που χρησιμοποιείται για Gigabit Ethernet. Η προώθηση ενός single-mode λέιζερ στο κέντρο μιας πολλαπλού τρόπου ίνας μπορεί να αναγκάσει τα πολλαπλάσια σήματα για να παραχθεί που συγχέουν το δέκτη στο άλλο άκρο της ίνας. Σε εκείνη την περίπτωση, ένα ρυθμίζοντας σκοινί μπαλωμάτων τρόπου αποβάλλει αυτά τα πολλαπλάσια σήματα με την άδεια της single-mode έναρξης για να αντισταθμιστεί μακρυά από το κέντρο μιας πολλαπλού τρόπου ίνας. Αυτό το σημείο όφσετ δημιουργεί μια έναρξη που είναι παρόμοια με τις ενάρξεις των χαρακτηριστικών πολλαπλού τρόπου οδηγήσεων. (δείτε το διάγραμμα κατωτέρω)
LC - Sc τρόπου ρυθμίζοντας οπτικών ινών μπαλωμάτων καλωδίων μακράς διαρκείας έκταση μήκους σκοινιού προσαρμοσμένη MCP 0
 
Σημειώσεις:
Σε ορισμένες περιπτώσεις, οι πελάτες να δοκιμάσουν ότι μια σύνδεση θα λειτουργούσε κατάλληλα πέρα από τον FDDI-βαθμό, τύποι ινών OM1 ή OM2 χωρίς σημείωση MCP.However παρακαλώ δεν υπάρχει καμία σύνδεση εγγύησης θα λειτουργεί κατάλληλα με τον καιρό, και η σύσταση παραμένει να χρησιμοποιήσει το MCP.There είναι ένας κίνδυνος που συνδέεται σε αυτόν τον τύπο μεταβλητής επέκτασης χωρίς MCP, ειδικά όταν το καλώδιο αλτών είναι ένας τύπος FDDI-βαθμού ή OM1. Σε τέτοια περίπτωση η δύναμη που συνδέθηκε άμεσα σε μια ίνα 62,5 μικρού θα μπορούσε να είναι τόσο υψηλή όσο μερικό dBm και ο παρακείμενος δέκτης θα διαποτιστεί. Αυτό μπορεί να προκαλέσει το υψηλό ποσοστό λάθους κομματιών, τα χτυπήματα συνδέσεων, τη σύνδεση κάτω από τη θέση και τελικά αμετάκλητο χαλασμένο στη συσκευή. Ρυθμίζοντας μπάλωμα τρόπου τα σκοινιά μπορούν μόνο να μετατρέψουν single-mode σε πολλαπλού τρόπου. Εάν θέλετε να μετατρέψετε πολλαπλού τρόπου single-mode, κατόπιν ένας μετατροπέας μέσων θα απαιτηθεί. Μια άλλη εναλλακτική λύση φθάνει για συντομία μέσα στην ίδια θέση είναι να χρησιμοποιηθεί ένα single-mode καλώδιο μπαλωμάτων. Δεν θα υπάρξει κανένας κορεσμός πέρα από τη single-mode ίνα.
 
Πώς να εγκαταστήσει το ρυθμίζοντας καλώδιο τρόπου
Εάν ο διακόπτης gigabit σας LX είναι εξοπλισμένος με τους συνδετήρες Sc ή LC, παρακαλώ να είστε βέβαιος να συνδέσει το κίτρινο πόδι (Singlemode) του καλωδίου με την πλευρά μετάδοσης, και το πορτοκαλί πόδι (πολλαπλού τρόπου) λαμβάνει την πλευρά του εξοπλισμού. Είναι επιτακτικό ότι αυτή η διαμόρφωση διατηρείται και στις δύο άκρες. Η ανταλλαγή της μετάδοσης και λαμβάνει μπορεί μόνο να γίνει στην πλευρά εγκαταστάσεων καλωδίων. (δείτε το διάγραμμα κατωτέρω)
 
LC - Sc τρόπου ρυθμίζοντας οπτικών ινών μπαλωμάτων καλωδίων μακράς διαρκείας έκταση μήκους σκοινιού προσαρμοσμένη MCP 1
 
Πράγματα που ξέρουν κατά το χρησιμοποίηση των ρυθμίζοντας καλωδίων τρόπου
Τα ρυθμίζοντας σκοινιά μπαλωμάτων τρόπου χρησιμοποιούνται συνήθως ανά τα ζευγάρια. Ποια μέσα ότι θα χρειαστείτε ένα ρυθμίζοντας σκοινί μπαλωμάτων τρόπου σε κάθε τέλος για να συνδέσετε τον εξοπλισμό με τις εγκαταστάσεις καλωδίων. Γενικά, τα ρυθμίζοντας σκοινιά μπαλωμάτων τρόπου απαιτούνται για τις αποστάσεις συνδέσεων μεγαλύτερες από 984 πόδια (300 μέτρα).
 
LC - Sc τρόπου ρυθμίζοντας οπτικών ινών μπαλωμάτων καλωδίων μακράς διαρκείας έκταση μήκους σκοινιού προσαρμοσμένη MCP 2
Λεπτομερής εικόνα (όφσετ)
LC - Sc τρόπου ρυθμίζοντας οπτικών ινών μπαλωμάτων καλωδίων μακράς διαρκείας έκταση μήκους σκοινιού προσαρμοσμένη MCP 3
Χαρακτηριστικά γνωρίσματα και εφαρμογή MCP Fiberstore (καλώδιο μπαλωμάτων τρόπου ρυθμίζοντας)

·Αυξανόμενο εύρος ζώνης μετάδοσης μέχρι 4 φορές ·PC, UPC, APC τύποι στιλβωτικής ουσίας
·Τακτοποιήσεις που υπάρχουν τηλεγραφώντας το σχέδιο ·Χαμηλή απώλεια εισαγωγής
·Εύκολη εγκατάσταση ·Μειωμένος τροπικός θόρυβος
·Αφαιρεί το έντυπο DMD αποτελεσμάτων ·OFNR εκτίμησε το σακάκι συμμορφώνεται με τους ακριβείς οικοδομικούς συντελεστές
·Περάτωση μόνιμων, όφσετ χαμηλός-σχεδιαγράμματος ·Υποχωρητικός με IEEE 802,3 τις εφαρμογές

 

Με επάνω από τα άριστα χαρακτηριστικά, τα ρυθμίζοντας καλώδια μπαλωμάτων τρόπου μπορούν να χρησιμοποιηθούν επεκτείνω τους νέους μεγάλους 1000base-LX δρομολογητές, τους διακόπτες, ή τους πομποδέκτες μέσα στις υπάρχουσες πολλαπλού τρόπου σπονδυλικές στήλες συστημάτων. Αυτά τα καλώδια μπορούν να εφαρμοστούν στα δίκτυα τοπικής περιοχής και τα συστήματα μητροπολιτικής περιοχής.
Προδιαγραφές του ρυθμίζοντας καλωδίου μπαλωμάτων τρόπου

Παράμετρος Προδιαγραφή  
Απώλεια εισαγωγής Κατεύθυνση μετάδοσης πηγής φωτός Εξεταστικό μήκος κύματος Απώλεια εισαγωγής  
D→B 850nm, 1,300nm Max.≤ 0.30dB  
B→D 850nm, 1,300nm Max.≤ 0.30dB  
C→A 850nm, 1,300nm ≤ 15.0dB (50/125um)
≤ 18.0dB (62.5/125um)
 
A→C 850nm, 1,300nm Max.≤ 0.30dB  
C→A 1,310nm, 1,550nm ≤ 2.10dB (50/125um)
≤ 2.60dB (62.5/125um)
 
Επιστροφής απώλεια SM APC≥60.0dB SM UPC≥50.0dB ΚΚ PC≥35.0dB    
Διάρκεια 1,000 ζευγάρωμα, typical≤0.20dB  
Λειτουργούντα Temp -20℃ σε +70℃  
Temp αποθήκευσης -40℃ σε +85℃  

Σημειώσεις: Ένα Β Γ και αντιστοιχία στο Α Β Γ και Δ σε Fig.2.
 
Συσκευασία
LC - Sc τρόπου ρυθμίζοντας οπτικών ινών μπαλωμάτων καλωδίων μακράς διαρκείας έκταση μήκους σκοινιού προσαρμοσμένη MCP 4
Διαταγή των πληροφοριών:

Πρότυπο προϊόντων Συνδετήρας για την πλευρά εξοπλισμού Συνδετήρας για την πλευρά εγκαταστάσεων Τύπος ινών Μέγεθος καλωδίων Μήκος καλωδίων
Ρυθμίζοντας σκοινί μπαλωμάτων τρόπου (MCP)

FC (PC/UPC)
SC (PC/UPC)
LC (PC/UPC)
ST (PC/UPC)

FC (PC/UPC)
SC (PC/UPC)
LC (PC/UPC)
ST (PC/UPC)
MTRJ

50/125 (OM1)
62.5/125 (OM2)
50/125 (OM3)
50/125 (OM4)

2.0mm
3.0mm
 

0,5 MTR
1.0 MTR
….
999.0 MTR

Παραδείγματος χάριν: Mcp-fc-Sc-om1-2,0 1,0
LC - Sc τρόπου ρυθμίζοντας οπτικών ινών μπαλωμάτων καλωδίων μακράς διαρκείας έκταση μήκους σκοινιού προσαρμοσμένη MCP 5